Aukce březen 2022 (č. 5)

1. – 3. 3. 2022   |   Vydraženo za: 16 859 280 Kč

Snídaně
olej na plátně
v 70, 5 ✕ š 48 cm

rámováno

Zima v Podole
olej na plátně
v 97 ✕ š 128, 5 cm

rámováno

Sklizeň vína
olej na plátně,1954
v 72, 5 ✕ š 94, 5 cm

Publikováno: Gerald Weinpolter, Miriam Forster, Francois Zdenek Eberl, online catalogue raisonné, G651 | Vystavováno: Elysée Gallery v Paříži v roce 1954 a na Salon Populiste v Paříži v roce 1955 | rámováno

Pijáci
olej na plátně
v 100 ✕ š 130 cm

Provenience: restituce z NG | Publikováno: Katalog výstavy z roku 1948: Souborná výstava obrazů Josefa Multruse (Jednota umělců výtvarných v Praze) | rámováno, rám mírně poškozen

Eva I
cín, olovo, zlato
v 17, 5 ✕ š 16, 5 cm

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová | reliéf

Domy
olej na sololitu,1970
v 22, 5 ✕ š 49, 5 cm

Provenience: na zadní straně autorský přípis | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Pohled na Prahu
olej na plátně
v 87 ✕ š 110 cm
Signatura: vpravo dole a na zadní straně

rámováno, rám mírně poškozen

Sedící
bronz,1958
v 40 ✕ š 30 ✕ h 20 cm
Velký duch
olej na plátně,1982
v 160 ✕ š 200 cm

Provenience: sbírka Agency for Modern Artist, Düsseldorf s č. 69, sbírka Horst P. Wichmann | Vystavováno: Galleria d'arte moderna, Bologne, 1982 - 1983 | nerámováno Autor dílo namaloval po svých cestách na jih USA v 80. letech, kdy pobýval v Novém Mexiku u indiánského kmene Navajos.

Eva II
cín, olovo, zlato
v 14, 5 ✕ š 16, 5 cm

Montmartre
olej na plátně
v 45 ✕ š 61 cm

rámováno

Stvoření Adama a Evy
bronz, kost, mramor
v 40 ✕ š 20 ✕ h 15 cm