Aukce březen 2022 (č. 5)

1. – 3. 3. 2022   |   Vydraženo za: 16 859 280 Kč

Zničená hudba
sklo, vinylová deska,1963 - 79
v 33 ✕ š 33 cm

zaskleno

Podivná společnost
kvaš na papíře,1936
v 36 ✕ š 50,5 cm

Publikováno: časopis Ozvěny, roč. 3., čísla 1 - 12 | rámováno, zaskleno, ilustrace k E. P. Oppenheim: Podivná společnost

Snímání z kříže
v 20,5 ✕ š 13 cm

volně loženo

Letní nálada
olej na slabém kartonu, fixováno na plátno,1897
v 60 ✕ š 40 cm

rámováno, malba mírně poškozena

Pražské zákoutí
olej na plátně,1928
v 60 ✕ š 49 cm

rámováno

Rozsévačka, Františkovy Lázně
suchá jehla, tuš

Provenience: razítko z pozůstalosti autora | rámováno, zaskleno, rám a papír mírně poškozeny 1) Z Františkových Lázní, tuš na papíře, 21 x 28, 5 cm, 1954 2) Rozsévačka, suchá jehla, 14, 3 x 5, 8 cm, 1946

2 x ilustrace (Vtip - Mladý Svět)
tuš na papíře,1980
v 19, 5 ✕ š 27 cm
Signatura: vpravo a vlevo dole

Zima v Podole
olej na plátně
v 97 ✕ š 128, 5 cm

rámováno

Ponorka v noci
barevná litografie,1980
v 15 ✕ š 20,5 cm

Publikováno: Libor Šteffek: Kamil Lhoták, Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby (2015), str. 371 | nerámováno, pasparta, číslo tisku 34/50

Ryby pod hladinou
tempera na papíře,1981
v 32 ✕ š 48 cm

rámováno, zaskleno

Periferie
kombinovaná technika

nerámováno, papír mírně poškozen, vpravo dole věnování autora, rozměry: 1) 7,5 x 14 cm, 2) 10,5 x 18,5 cm

Aeroplán nad nádrží
litografie,1979
v 20 ✕ š 13 cm