Aukce březen 2022

1. – 3. 3. 2022   |   Vydraženo za: 16 859 280 Kč

Vejce
dráty, barva,1976
v 48 ✕ š 57 ✕ Ø 37 cm
Signatura: monogramem K. M. 76

Provenience: Osobní dar Karla Malicha významnému českému výtvarníkovi. Součástí položky je kniha s věnováním současnému majiteli. Přiložen písemný znalecký posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy

Au 986/1000,1972

Velká Morava (5 Dukát, 3 Dukát, Dukát) Vyraženo 300 sad. Toto je číslo 75

olej na plátně,1926
v 73 ✕ š 60 cm

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa | Vystavováno: Vystaveno na výstavě Umělecké besedy v Obecním domě 10. 11. - 9. 12. 1934, číslo katalogu 49 | rámováno

Stvoření Adama a Evy
bronz, kost, mramor
v 40 ✕ š 20 ✕ h 15 cm
olej na plátně
v 33 ✕ š 40 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: na zadní straně štítek autora, přiložen písemný znalecký posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | rámováno

Lásenický rybník (V.)
olej na plátně,1886
v 49 ✕ š 62 cm

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek prof. PhDr. Romana Prahla, CSc. | rámováno, plátno původně protrženo, restaurováno

Krajina s řekou
olej na plátně,1895
v 30, 5 ✕ š 46 cm

Provenience: na zadní straně přípis autorky, přiložen písemný znalecký posudek prof. PhDr. Romana Prahla, CSc. | rámováno, rám mírně poškozen, rentoaláž

Stavařka Máňa L.
olej na plátně,1959
v 43 ✕ š 55 cm

rámováno

Sedící
bronz,1958
v 40 ✕ š 30 ✕ h 20 cm
Zima v Podole
olej na plátně
v 97 ✕ š 128, 5 cm

rámováno

Peníz daně
koláž,1968
v 70,5 ✕ š 50 cm

Provenience: dílo pochází ze sbírky Emanuela Křenka | rámováno

Pohled na Prahu
olej na plátně
v 87 ✕ š 110 cm
Signatura: vpravo dole a na zadní straně

rámováno, rám mírně poškozen