Aukce červen 2022

7. – 9. 6. 2022   |   Vydraženo za: 16 943 760 Kč

Zátiší s vázami
olej na plátně,1996
v 75 ✕ š 55 cm

rámováno

Vinnetou III.
tuš na papíře,1965
v 8,5 ✕ š 40,5 cm
Signatura: nesignováno

Publikováno: Vinnetou III. Státní nakladatelství dětské knihy - první vydání (r.1965), ilustrace v textu (dohledatelná na http://www.daildeli.cz/burianmay2.html) | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem, Ikonická ilustrace knihy Karla Maye, významné dílo

Před bouří
olej na plátně
v 57 ✕ š 94 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny, na zadní straně záplata

Maltézské náměstí v zimě
olej na plátně
v 36, 5 ✕ š 47 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Vodník
barevná litografie,1942
v 32, 5 ✕ š 42 cm

Publikováno: LADA, Slovart, 2008, str. 552 | rámováno, autorský rám, pasparta, zaskleno

Rybáři při západu slunce
olej na plátně
v 89 ✕ š 89 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Pod Melechovem
olej na kartonu
v 50 ✕ š 66 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno

Le Pouget se zelenou oblohou
akryl na sololitu,2007
v 98 ✕ š 136 cm

rámováno

V pařížské kavárně
olej na sololitu
v 40, 5 ✕ š 35 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Strýček Indián
tuš, běloba na papíře,1956
v 22 ✕ š 24 cm

Publikováno: Alberto Vojtěch Frič: Strýček Indián, Nakladatelství SNDK - první vydání (r.1956), ilustrace v textu (dohledatelná na http://www.daildeli.cz/burianfric.html) | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem, ilustrace ke knize A. V. Friče byla publikována také na reklamním letáku

Z pouti
olej na plátně
v 70 ✕ š 100 cm

Vítr smrti
tuš, běloba na papíře,1978
v 19 ✕ š 15 cm

Publikováno: Grey, Z.: Vítr smrti, Nakladatelství Albatros (bývalé SNDK) - první vydání, edice Karavana (r.1978), ilustrace v textu, k dohledání zde: http://www.daildeli.cz/burian70d2.html | nerámováno, pasparta, ilustrace ke knize Vítr smrti