Aukce červen 2022 (č. 7)

7. – 9. 6. 2022   |   Vydraženo za: 16 943 760 Kč

Golfista
barevné pastelky / tužky na papíře,1973
v 27 ✕ š 29, 5 cm

Žena a stín
olovo, cín, zlato,1976
v 34 ✕ š 34, 5 cm

Lhostejná tvář
olej na plátně,1989
v 130 ✕ š 162 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno, plátno místy poškozeno

Prokop jako Klaun
olej na plátně,1931
v 64, 5 ✕ š 47 cm

Alenčino jablko
olej na plátně, fixováno na dřevo,2003
v 22 ✕ š 27, 5 cm

Ilustrace z knihy Xaviera Marmiera
akvarel, běloba na papíře,1892
v 29 ✕ š 21, 5 cm

Provenience: bude přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa, dílo pochází z pozůstalosti hudebního skladatele Karla Vacka | Publikováno: Xavier Marmier: Les Contes des grand'mères, str. 121 (Bibliothèque nationale de France), https://gallica.bnf.fr/ark:/12148/bpt6k54952369/f160.item | rámováno, pasparta, zaskleno, ilustrace z knihy Contes des grand'mères (Příběhy babiček) k příběhu Les deux frères (Dva bratři)

Velikonoční motiv
olej na plátně,1967
v 39 ✕ š 24 cm

Provenience: věnování od autora, na zadní straně přípis | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

olej na plátně,1963
v 50,5 ✕ š 40 cm

rámováno

Tábor
olej na plátně,1910
v 140 ✕ š 124 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Ilustrace z kalendáře
akvarel na papíře
v 24 ✕ š 24 cm
Signatura: nesignováno

rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem

Maska
v 31 cm
Zátiší s vázami
olej na plátně,1996
v 75 ✕ š 55 cm

rámováno