Aukce červen 2022 (č. 7)

7. – 9. 6. 2022   |   Vydraženo za: 16 943 760 Kč

Žena, která se odevzdává
bronz,1980
v 166 cm

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | původní stav, autorský odlitek

Zpívající jezdci
olej na plátně,1963
v 41,5 ✕ š 72 cm

Publikováno: Zdeněk Burian, Širým světem, Retro Gallery, 2019, str. 177 | rámováno, volná tvorba autora, dílo mimořádné sběratelské hodnoty

Tábor
olej na plátně,1910
v 140 ✕ š 124 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Lhostejná tvář
olej na plátně,1989
v 130 ✕ š 162 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno, plátno místy poškozeno

olej na plátně,1963
v 50,5 ✕ š 40 cm

rámováno

Duše vztažená
bronz,1999
v 64 cm

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek

Obora Hvězda
akryl na plátně, fixováno na překližce,1994
v 80 ✕ š 120 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno, rám mírně poškozen

Le Pouget se zelenou oblohou
akryl na sololitu,2007
v 98 ✕ š 136 cm

rámováno

Prokop jako Klaun
olej na plátně,1931
v 64, 5 ✕ š 47 cm

Provenience: na zadní straně přípis autorky "Prokop jako Clown" (Prokop Laichter byl manžel malířky, za nějž se provdala v roce 1930) | rámováno, malba mírně poškozena, autorství potvrzeno Nadačním fondem Věry Jičínské, Dany Laichterové a Jiřího Gornera

Alena
olovo, cín, zlato,1992
v 64 cm

Dívka s pivoňkami
olej na plátně,1947
v 116 ✕ š 111 cm

Provenience: na zadní straně věnování od autora | rámováno, rám mírně poškozen

Odpolední piknik
olej na plátně
v 81 ✕ š 106, 5 cm