Aukce duben 2022 (č. 6)

19. – 21. 4. 2022   |   Vydraženo za: 15 155 040 Kč

Benáres
olej na plátně
v 106 ✕ š 160 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Krajina nevylíhlých vajec II.
olej na plátně,1981
v 100 ✕ š 81 cm

rámováno, varianta na obraz z roku 1976

Vzpomínka na Ifigenii
bronz,1997
v 93, 5 cm

Provenience: bude přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová

Au 986/1000,1934
Ø 34 mm / 17, 45 g

ČSR (1918 - 1939), náklad 1 101 ks

olej na plátně
v 46, 5 ✕ š 39 cm

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Jany Orlíkové | rámováno

Přístav Le Fret
kombinovaná technika na kartonu,1960
v 24 ✕ š 36, 5 cm

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa | rámováno, původní adjustace, pasparta, zaskleno, bude přiložen posudek PhDr. Karla Srpa

Flóry
olej na plátně,60. léta 20. století
v 59 ✕ š 78 cm

Provenience: číslo katalogu 9729, posouzeno synem, Ing. Tomášem Janečkem | rámováno, rám mírně poškozen

Anu
bronz,2006
v 75 cm

Mořské dno
olej na plátně,1983
v 70, 5 ✕ š 70, 5 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora, číslo katalogu 9730, posouzeno synem, Ing. Tomášem Janečkem | rámováno

Múza se svitkem a brkem
v 76 ✕ š 44 cm
Signatura: neznačeno

Libuše
olovo, cín, zlato,1998
v 72 cm

Žena na křižovatce
olej na plátně,1939
v 52 ✕ š 34 cm
Signatura: monogramem uprostřed dole

Provenience: Návrh obálky románu Louise Paula Žena na křižovatce. Vydalo vydavatelství Sfinx. | rámováno