25. – 27. 10. 2022   |   Vydraženo za: 20 307 840 Kč

Odpolední piknik
kombinovaná technika na papíře,1960-1965
v 45 ✕ š 33 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Vinobraní
pastel na papíře,1913
v 55 ✕ š 44 cm

rámováno, zaskleno

Shining
tuš na papíře,1989
v 12, 5 ✕ š 11 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Anděl
v 20 ✕ š 13, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Ilustrace do časopisu Pionýrská stezka
kombinovaná technika na papíře,1974 - 1975
v 28 ✕ š 38 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: dílo posoudil znalec tvorby Káji Saudka, Filip Konečný | nerámováno, volně loženo

Prsíčka
v 25 ✕ š 20 cm

nerámováno

Dívka s mašlí
v 49, 5 ✕ š 38, 5 cm

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa | rámováno, rám a papír mírně poškozeny, papír na několika místech natržen, zaskleno

Odpočívající dívka
akvarel, tuš na papíře,1935
v 19, 5 ✕ š 22 cm

rámováno, rám a papír mírně poškozeny, zaskleno

Mach a Šebestová
akvarel na papíře
v 24 ✕ š 24 cm
Signatura: nesignováno

rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem

Joe mezi piráty
kvaš na papíře,1938
v 29 ✕ š 27, 5 cm

Publikováno: Jack London: Joe mezi piráty, Nakladatelství Toužimský & Moravec - první vydání (r.1938) | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem, ilustrace ke knize Jacka Londona (1938)

České Středohoří
kombinovaná technika na papíře,1950
v 13 ✕ š 27 cm

rámováno, zaskleno

Sen jinocha
pastel na papíře,1906
v 20 ✕ š 28 cm

Provenience: bude přiložen písemný odborný posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy, na zadní straně pozůstalostní razítko | rámováno, zaskleno, obraz souvisí s návrhem výzdoby Národního domu v Prostějově (přiložena reprodukce z knihy: Jan Preisler, kolektiv autorů, vydal Obecní dům, 2003), jedná se pravděpodobně o přípravnou studii.