25. – 27. 10. 2022   |   Vydraženo za: 20 307 840 Kč

Sen jinocha
pastel na papíře,1906
v 20 ✕ š 28 cm

Provenience: bude přiložen písemný odborný posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy, na zadní straně pozůstalostní razítko | rámováno, zaskleno, obraz souvisí s návrhem výzdoby Národního domu v Prostějově (přiložena reprodukce z knihy: Jan Preisler, kolektiv autorů, vydal Obecní dům, 2003), jedná se pravděpodobně o přípravnou studii.

Ilustrace ke knize "Dýmka strýce Bonifáce"
v 15 ✕ š 14 cm
Signatura: nesignováno

Publikováno: František Pilař - Dýmka strýce Bonifáce, str. 5 | rámováno, pasparta, zaskleno, přiložena kniha

Slunce nad Stromovkou
tempera na papíře,1965
v 46 ✕ š 63 cm

rámováno, zaskleno

Odpočívající artista
tempera na papíře,1977
v 48 ✕ š 43, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, varianta obrazu publikována: Jan Spurný: Jan Bauch, Odeon, Praha, 1978, č. 100

Akvarelová ilustrace obálky ke knize "Nejlepší holka našeho života"
akvarel na papíře
v 18 ✕ š 13, 5 cm
Signatura: nesignováno

rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem, kniha přiložena k obrazu

Loďka
kombinovaná technika na papíře,1982
v 16, 5 ✕ š 25 cm

Provenience: na zadní straně věnování od autora | nerámováno

Vinobraní
pastel na papíře,1913
v 55 ✕ š 44 cm

rámováno, zaskleno

Pivrncovo šťastný desátý
kombinovaná technika na papíře,2009
v 52 ✕ š 40 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

"Mělo mně bejt divný, že vám tak trvá se vymňouknout!"
v 20, 5 ✕ š 29, 5 cm

rámováno, zaskleno

PF 1972 pro Miloše Kopeckého
tuš na papíře,1972
v 14, 5 ✕ š 11 cm

Provenience: z pozůstalosti Miloše Kopeckého, věnování vlevo dole, fotografie nejsou součástí aukce | rámováno

Studie
tuš na papíře,1964
v 41 ✕ š 26, 5 cm

nerámováno

Zátiší, Žilina
kombinovaná technika na papíře,70. léta
v 60 ✕ š 84 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | nerámováno, volně loženo, mírně poškozeno