25. – 27. 10. 2022   |   Vydraženo za: 20 307 840 Kč

Sen jinocha
pastel na papíře,1906
v 20 ✕ š 28 cm

Provenience: bude přiložen písemný odborný posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy, na zadní straně pozůstalostní razítko | rámováno, zaskleno, obraz souvisí s návrhem výzdoby Národního domu v Prostějově (přiložena reprodukce z knihy: Jan Preisler, kolektiv autorů, vydal Obecní dům, 2003), jedná se pravděpodobně o přípravnou studii.

Abstraktní kresba
pastel na papíře,2006
v 45 ✕ š 30 cm

Provenience: konzultováno s panem Zdeňkem Sklenářem | rámováno, zaskleno

Dívka s mašlí
v 49, 5 ✕ š 38, 5 cm

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa | rámováno, rám a papír mírně poškozeny, papír na několika místech natržen, zaskleno

Mach a Šebestová
akvarel na papíře
v 24 ✕ š 24 cm
Signatura: nesignováno

rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem

Joe mezi piráty
kvaš na papíře,1938
v 29 ✕ š 27, 5 cm

Ilustrace do časopisu Pionýrská stezka
kombinovaná technika na papíře,1974 - 1975
v 28 ✕ š 38 cm
Signatura: nesignováno

Slunce nad Stromovkou
tempera na papíře,1965
v 46 ✕ š 63 cm

rámováno, zaskleno

akvarel na papíře
v 18 ✕ š 13, 5 cm
Signatura: nesignováno

Odpočívající dívka
akvarel, tuš na papíře,1935
v 19, 5 ✕ š 22 cm

rámováno, rám a papír mírně poškozeny, zaskleno

Čtenářka
pastel na papíře,1940
v 63, 5 ✕ š 47, 5 cm

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno

Píšu ti Holbeine psaníčko
v 57 ✕ š 40, 5 cm

Odpočívající artista
tempera na papíře,1977
v 48 ✕ š 43, 5 cm