25. – 27. 10. 2022   |   Vydraženo za: 20 307 840 Kč

Desítka
asambláž,19. 11. 1981
v 76 ✕ š 46 cm

rámováno

Žně
olej na kartonu
v 35 ✕ š 50 cm

rámováno

Partie ze Svratky
olej na kartonu,kolem 1920
v 35 ✕ š 49, 5 cm

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno

Civilizace II
olejová tempera na sololitu,1964
v 95 ✕ š 65 cm

rámováno

Klauni
kombinovaná technika na kartonu
v 25 ✕ š 35 cm

Provenience: z pozůstalosti Miloše Kopeckého, fotografie nejsou součástí aukce | rámováno

Námluvy
olej na plátně
v 71 ✕ š 100 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

V lóži
olej na plátně
v 55 ✕ š 47 cm

rámováno

Tváře
olej na kartonu,1983
v 23 ✕ š 37, 5 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Po práci
olej na překližce
v 40 ✕ š 50 cm

rámováno

Zliechovjanka
olej na plátně,1925
v 74 ✕ š 43 cm

Provenience: dílo pochází z pozůstalosti Františka Růžičky, majitele slavné tiskárny J. Otto & Růžička v Pardubicích, kde se tiskly i mnohé umělecké reprodukce. K obrazu je přiložena podrobná historie firmy. | rámováno

Jahodové sympozium
akryl, tempera na plátně,2001
v 80 ✕ š 65 cm

rámováno

Prapor na pískovém jehlanu
olej na plátně,1955
v 46, 5 ✕ š 57, 5 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Anny Strnadlové, dílo pochází z rodiny dokumentaristy a režiséra Josefa Kořána (v roce 1964 natočil o Lhotákovi film Variace na ticho) | Publikováno: Kamil Lhoták: Retrospektiva, Retro Gallery, Praha 2018, str. 76 | Vystavováno: K. Lhoták - obrazy z let 1948 - 1956, Výstavní síň Československého spisovatele Praha 4. 1. - 31. 1. 1957, kat. č. 49 a Obecní dům v Praze 6. 2. - 22. 4. 2018 | rámováno, rám mírně poškozen