25. – 27. 10. 2022   |   Vydraženo za: 20 307 840 Kč

Zliechovjanka
olej na plátně,1925
v 74 ✕ š 43 cm

Provenience: dílo pochází z pozůstalosti Františka Růžičky, majitele slavné tiskárny J. Otto & Růžička v Pardubicích, kde se tiskly i mnohé umělecké reprodukce. K obrazu je přiložena podrobná historie firmy. | rámováno

Letem lesem
akryl na plátně,2015
v 50 ✕ š 60 cm

nerámováno

Osamělost přespolního běžce
olej na kartonu,1998
v 58 ✕ š 54 cm

rámováno

Šachová partie
olej na plátně,1969
v 68 ✕ š 56 cm

rámováno

Pozdní sběr v krajině pod Pálavou
akryl na plátně, fixováno na překližce,2019
v 75 ✕ š 100 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno

Euterpé
v 44, 5 ✕ š 45 cm
Signatura: neznačeno

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek

Sen jinocha
pastel na papíře,1906
v 20 ✕ š 28 cm

Provenience: bude přiložen písemný odborný posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy, na zadní straně pozůstalostní razítko | rámováno, zaskleno, obraz souvisí s návrhem výzdoby Národního domu v Prostějově (přiložena reprodukce z knihy: Jan Preisler, kolektiv autorů, vydal Obecní dům, 2003), jedná se pravděpodobně o přípravnou studii.

Cesta z vesnice
olej na dřevě,90. léta 19. století
v 26 ✕ š 44 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové, dílo pochází z pozůstalosti Františka Růžičky, majitele slavné tiskárny J. Otto & Růžička v Pardubicích, kde se tiskly i mnohé umělecké reprodukce | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Rukulíbám II
olej na desce,2001
v 62 ✕ š 50 cm

rámováno

Viselci a stojáčci
olej na sololitu,1998
v 80 ✕ š 56 cm

rámováno

Úvozem
olej na plátně
v 100 ✕ š 85 cm

rámováno

Lože milenecké
cín, olovo, zlato,2009
v 35 ✕ š 35 cm