Aukce říjen (č. 9)

25. – 27. 10. 2022   |   Vydraženo za: 20 307 840 Kč

Prapor na pískovém jehlanu
olej na plátně,1955
v 46, 5 ✕ š 57, 5 cm
Signatura: vlevo dole

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Anny Strnadlové, dílo pochází z rodiny dokumentaristy a režiséra Josefa Kořána (v roce 1964 natočil o Lhotákovi film Variace na ticho) | Publikováno: Kamil Lhoták: Retrospektiva, Retro Gallery, Praha 2018, str. 76 | Vystavováno: K. Lhoták - obrazy z let 1948 - 1956, Výstavní síň Československého spisovatele Praha 4. 1. - 31. 1. 1957, kat. č. 49 a Obecní dům v Praze 6. 2. - 22. 4. 2018 | rámováno, rám mírně poškozen

Detail položky
Podzimní den (Francie)
olej na kartonu,okolo roku 1900
v 45 ✕ š 63 cm
Signatura: vlevo dole

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové | rámováno, rám mírně poškozen

Detail položky
Podzim - Letící pták
olej na plátně,1981 - 2
v 97 ✕ š 130 cm
Signatura: vlevo dole

Provenience: číslo katalogu 9758, posouzeno synem, Ing. Tomášem Janečkem | Vystavováno: v galerii Mánes 1995 (opus M 120) a v Prostějově 1995 (P 49) | rámováno

Detail položky
Miloš Kopecký v manéži
olej na plátně
v 20 ✕ š 28 cm
Signatura: uprostřed vpravo

Provenience: z pozůstalosti Miloše Kopeckého, fotografie nejsou součástí aukce | rámováno, rám mírně poškozen

Detail položky
Keukenhof
akryl na plátně,1997
v 95 ✕ š 125 cm
Signatura: na zadní straně

Provenience: pravost díla potvrzena autorem | rámováno, plátno mírně poškozeno, Jan Pištěk potvrdil, že se jedná o jeho dílo, které spadá do větší série s názvem Amsterdam. Keukenhof je místem nedaleko metropole s největším množstvím tulipánů, které byly inspirací pro tento obraz.

Detail položky
Letem lesem
akryl na plátně,2015
v 50 ✕ š 60 cm
Signatura: vpravo dole

nerámováno

Detail položky
Zliechovjanka
olej na plátně,1925
v 74 ✕ š 43 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: dílo pochází z pozůstalosti Františka Růžičky, majitele slavné tiskárny J. Otto & Růžička v Pardubicích, kde se tiskly i mnohé umělecké reprodukce. K obrazu je přiložena podrobná historie firmy. | rámováno

Detail položky
Černá hemisféra II.
černé optické sklo,2019
v 28 ✕ š 19, 5 ✕ h 14, 5 cm
Signatura: ve spodní části

Provenience: přiložen autorský certifikát | 5/6

Detail položky
Pár oranžových hemisfér
oranžové optické sklo,2019
v 19, 5 ✕ š 18, 5 ✕ h 19, 5 cm
Signatura: ve spodní části

Provenience: přiložen autorský certifikát | 2/6

Detail položky
Svatá
mozaika, sádra na dřevěné desce,2020
v 85 ✕ š 70 cm
Signatura: vlevo dole

Provenience: přiložen certifikát autenticity DSC Galerie podepsaný autorem | rámováno, zaskleno

Detail položky
Flóry
olej na plátně,50. léta 20. století
v 69 ✕ š 99 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: číslo katalogu 9759, posouzeno synem, Ing. Tomášem Janečkem | rámováno

Detail položky
M. Kopecký se chystá hráti deštníkem golf
olejová tempera na kartonu,1967
v 25, 5 ✕ š 13, 5 cm
Signatura: vpravo nahoře

Provenience: z pozůstalosti Miloše Kopeckého, fotografie nejsou součástí aukce | rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno

Detail položky