Počet položek: 304
Zobrazení:
Prapor na pískovém jehlanu
olej na plátně,1955
v 46, 5 ✕ š 57, 5 cm
Signatura: vlevo dole

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Anny Strnadlové, dílo pochází z rodiny dokumentaristy a režiséra Josefa Kořána (v roce 1964 natočil o Lhotákovi film Variace na ticho) | Publikováno: Kamil Lhoták: Retrospektiva, Retro Gallery, Praha 2018, str. 76 | Vystavováno: K. Lhoták - obrazy z let 1948 - 1956, Výstavní síň Československého spisovatele Praha 4. 1. - 31. 1. 1957, kat. č. 49 a Obecní dům v Praze 6. 2. - 22. 4. 2018 | rámováno, rám mírně poškozen

Dražit
Au, Ag,1637 - 1657

Sbírka obsahuje všechny běžně používané nominály mincí. Dukát 1640 KB, Toliar 1651 KB, 1/2 Toliar 1651 KB, 1/4 Toliar 1656 KB, Groš (3 Grajciar) 1657 KB, Denár 1650 KB, Obol 1647 KB

Dražit
Z Normandie (Dieppe)
olej na plátně,1974
v 80 ✕ š 100 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: bude přiložen písemný odborný posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | rámováno

Dražit
Podzimní den (Francie)
olej na kartonu,okolo roku 1900
v 45 ✕ š 63 cm
Signatura: vlevo dole

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové | rámováno, rám mírně poškozen

Dražit
Podzim - Letící pták
olej na plátně,1981 - 2
v 97 ✕ š 130 cm
Signatura: vlevo dole

Provenience: číslo katalogu 9758, posouzeno synem, Ing. Tomášem Janečkem | Vystavováno: v galerii Mánes 1995 (opus M 120) a v Prostějově 1995 (P 49) | rámováno

Dražit
Miloš Kopecký v manéži
olej na plátně
v 20 ✕ š 28 cm
Signatura: uprostřed vpravo

Provenience: z pozůstalosti Miloše Kopeckého, fotografie nejsou součástí aukce | rámováno, rám mírně poškozen

Dražit
Keukenhof
akryl na plátně,1997
v 95 ✕ š 125 cm
Signatura: na zadní straně

Provenience: pravost díla potvrzena autorem | rámováno, plátno mírně poškozeno, Jan Pištěk potvrdil, že se jedná o jeho dílo, které spadá do větší série s názvem Amsterdam. Keukenhof je místem nedaleko metropole s největším množstvím tulipánů, které byly inspirací pro tento obraz.

Dražit
Letem lesem
akryl na plátně,2015
v 50 ✕ š 60 cm
Signatura: vpravo dole

nerámováno

Dražit
Zliechovjanka
olej na plátně,1925
v 74 ✕ š 43 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: dílo pochází z pozůstalosti Františka Růžičky, majitele slavné tiskárny J. Otto & Růžička v Pardubicích, kde se tiskly i mnohé umělecké reprodukce. K obrazu je přiložena podrobná historie firmy. | rámováno

Dražit
Pár oranžových hemisfér
oranžové optické sklo,2019
v 19, 5 ✕ š 18, 5 ✕ h 19, 5 cm
Signatura: ve spodní části

Provenience: přiložen autorský certifikát | 2/6

Dražit
Smyslná
olej na plátně,1940
v 65, 5 ✕ š 50 cm
Signatura: vpravo nahoře

rámováno

Dražit
Černá hemisféra II.
černé optické sklo,2019
v 28 ✕ š 19, 5 ✕ h 14, 5 cm
Signatura: ve spodní části

Provenience: přiložen autorský certifikát | 5/6

Dražit