25. – 27. 10. 2022   |   Vydraženo za: 20 307 840 Kč

Balanc
kombinovaná technika na sololitu,1968
v 68, 5 ✕ š 50 cm

rámováno

Barevná kompozice
barevný lept na papíře,1913
v 15 ✕ š 34 cm

rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem

Barevné dotyky - PF 1996
tempera na papíře,1995
v 15 ✕ š 10, 5 cm

nerámováno

Baťovy závody
olej na plátně
v 60 ✕ š 75 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Bohumilu Hrabalovi k 80. narozeninám
v 16 ✕ š 7 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Cesta ke Kupari
olej na plátně
v 65 ✕ š 66 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Cesta ve sněhu
barevný lept s akvatintou na papíře,1915
v 29, 5 ✕ š 31 cm

Publikováno: č. soupisu 237 | rámováno, pasparta, zaskleno

Cesta z Hradčan
olej na plátně,2001
v 90 ✕ š 70 cm

rámováno

Cesta z vesnice
olej na dřevě,90. léta 19. století
v 26 ✕ š 44 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové, dílo pochází z pozůstalosti Františka Růžičky, majitele slavné tiskárny J. Otto & Růžička v Pardubicích, kde se tiskly i mnohé umělecké reprodukce | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Civilizace II
olejová tempera na sololitu,1964
v 95 ✕ š 65 cm

rámováno

Černá hemisféra II.
černé optické sklo,2019
v 28 ✕ š 19, 5 ✕ h 14, 5 cm

Provenience: přiložen autorský certifikát | 5/6

Černé stromy
olej na plátně
v 29 ✕ š 34 cm

Provenience: na zadní straně štítek Českého fondu výtvarného umění | rámováno