25. – 27. 10. 2022   |   Vydraženo za: 20 307 840 Kč

Zima na Vysočině
olejová tempera na desce
v 19 ✕ š 20 cm

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno

Zima v Rožné
olej na sololitu,1938
v 16, 5 ✕ š 24 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové, na zadní straně přípis autora | rámováno, zaskleno

Z Kameniček
olej na kartonu
v 57 ✕ š 49, 5 cm

rámováno

Zliechovjanka
olej na plátně,1925
v 74 ✕ š 43 cm

Provenience: dílo pochází z pozůstalosti Františka Růžičky, majitele slavné tiskárny J. Otto & Růžička v Pardubicích, kde se tiskly i mnohé umělecké reprodukce. K obrazu je přiložena podrobná historie firmy. | rámováno

Že by celník
akryl, tempera na plátně,2002
v 80 ✕ š 65 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Žena na mostě
olej na plechu,2004
v 25 ✕ š 21, 5 cm

Provenience: získáno z ateliéru autora, součástí položky je autorova kniha | rámováno

Žena v modrých šatech
olej na kartonu,1965
v 100 ✕ š 75 cm

Provenience: na zadní straně razítko a štítek Svazu výtvarných umělců Mánes Praha | rámováno (autorský rám)

Ženy
olej na kartonu
v 83 ✕ š 61 cm

rámováno, zaskleno

Žhavé lásky okovy I
olej na desce,2001
v 62 ✕ š 50 cm

rámováno

Žně
olej na kartonu
v 35 ✕ š 50 cm

rámováno

2 x Ilustrace (scénář Jiří Chalupa)
kombinovaná technika na papíře,1977
v 31,5 ✕ š 44 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: na zadní straně razítko | nerámováno, mírně poškozeno, posoudil znalec Saudkova díla Filip Konečný

2 x kresba
v 45 ✕ š 53 cm

rámováno, zaskleno, rám a papír mírně poškozeny