Aukce únor 2023 (č. 11)

21. – 23. 2. 2023   |   Vydraženo za: 21 871 560 Kč

Terč
olej na plátně,1966
v 70 ✕ š 70 cm

Provenience: Číslo soupisu Kamila Lhotáka 1319/29, přiložen odborný posudek PhDr. Anny Strnadlové | Publikováno: 1) Kamil Lhoták: Retrospektiva, Retro Gallery, Praha 2018, str. 90, 2) Kamil Lhoták, Umělecké profily, str. č. 41 | Vystavováno: Obecní dům v Praze 6. 2. - 22. 4. 2018 | rámováno, mimořádné dílo autora

Dubnový vánek
olej na kartonu,okolo roku 1910
v 94, 5 ✕ š 68 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové | rámováno

Černé jezero II
olej na plátně,1901
v 80 ✕ š 100 cm

rámováno, rám mírně poškozen, místy krakeláž, restaurováno v roce 2001, namalované při letním pobytu na Šumavě v létě 1901

Odpolední siesta
olej na plátně,1921
v 81, 5 ✕ š 88 cm

rámováno, původní stav

Mumlava - velký formát
olej na plátně
v 135 ✕ š 220 cm

rámováno, malba mírně poškozena, velký formát

Metafora I.
bronz,1965
v 70 cm
Signatura: neznačeno

Publikováno: v knize Eduard Ovčáček 1956 - 2006, str. 327

Koupání v Jordánu
olej na plátně,1994
v 180 ✕ š 150 cm
Signatura: Na zadní straně

rámováno, původní stav, velký formát, původně byl obraz součástí triptychu spolu s obrazy Sv. Šebestián a Sv. Vít

Strom III
pastel na papíře,1948
v 54 ✕ š 39 cm

Provenience: práce je v levém horním rohu označená číslem 733 a pod tímto katalogovým označením je také uvedená ve strojopisném autorském soupisu díla, přiložen odborný posudek PhDr. Karla Srpa | rámováno, pasparta, zaskleno, původní stav

Třináctý guvernér
olej na plátně,1939
v 50 ✕ š 36 cm

Geometrická kompozice
olej na plátně,1974
v 65 ✕ š 65 cm

nerámováno

Eric B. nepřijel
akryl na plátně,2019
v 50 ✕ š 60 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | nerámováno, Eric Burdon (Eric B.) byl frontmanem skupiny The Animals.

Podzimní alej - velký formát
olej na plátně
v 140 ✕ š 112 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny