Aukce únor 2024 (č. 17)

20. – 22. 2. 2024   |   Vydraženo za: 13 827 840 Kč

Přízraky
barevná litografie,1985
v 37 ✕ š 28 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 106/200

Karneval na lodi
barevná litografie,1978
v 40 ✕ š 55 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Okna Sv. Víta, cyklus III. nádvoří Pražského hradu
autorská fotografie,1947
v 36 ✕ š 28 cm
Signatura: na zadní straně s věnováním

Provenience: ze sbírky Jana Šampalíka, blízkého přítele autora | nerámováno, ukázka kubismu v české fotografii ve velkém formátu přímo z ateliéru autora

Au 999/1000,1978
Ø 19,75 mm / 3, 49 g
v 57 ✕ š 35 cm

původní stav

Orientální tanečnice
v 22, 5 cm

výška včetně mramorového podstavce 30, 5 cm

Býk
hutně tvarované sklo,1979
v 28 ✕ š 13 ✕ h 9 cm

Publikováno: v katalogu Glass Revue

Romantická krajina s řekou
olej na dřevě
v 39, 5 ✕ š 33, 5 cm

Provenience: 50. - 60. léta 19. století | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Muž v cylindru
pastel
v 58 ✕ š 42 cm

rámováno, zaskleno

barevné sklo
v 36 cm
Signatura: nesignováno

cena od NF Kapky naděje

Mikrosvět
vrstvené, lepené a broušené sklo,1990
v 13 ✕ š 13 ✕ h 8 cm
Eleonora v ráji
lept na papíře,1952
v 16 ✕ š 11 cm

rámováno, papír mírně zažloutlý, původní stav