Aukce září 2021 (č. 2)

7. – 9. 9. 2021   |   Vydraženo za: 9 249 840 Kč

Akvarelová ilustrace obálky ke knize "Nejlepší holka našeho života"
akvarel na papíře ,1998
v 18 ✕ š 13, 5 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: z rodinné pozůstalosti autora | Publikováno: Kniha Zdeňka Šmída z roku 1998 | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem, kniha přiložena k obrazu

Akvarelová ilustrace obálky ke knize "Psmith to zařídí"
akvarel na papíře,2010
v 22 ✕ š 15, 5 cm
Signatura: na zadní straně autorské razítko

Provenience: z rodinné pozůstalosti autora | Publikováno: Kniha P. G. Wodehouse z roku 1975, vydání z roku 2010 | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem, kniha přiložena k obrazu

Jaroslav Ježek
tuš na papíře,1930
v 21 ✕ š 19 cm

Provenience: kladně posouzeno synem Adamem Hoffmeistrem | rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno

Nebezpečná poezie
koláž, doplněno tuší,1964
v 23, 5 ✕ š 17, 5 cm

Provenience: kladně posouzeno synem Adamem Hoffmeistrem | nerámováno,

Přímý zásah
koláž, doplněno tuší,1964
v 14, 5 ✕ š 20, 5 cm

Provenience: kladně posouzeno synem Adamem Hoffmeistrem | nerámováno

Langsame Annäherung
koláž, doplněno tuší,1964
v 10, 5 ✕ š 18 cm

Provenience: kladně posouzeno synem Adamem Hoffmeistrem | nerámováno, mírně poškozeno

olej na plátně,1931
v 70, 5 ✕ š 60 cm

rámováno

lept na papíře,1966
v 64 ✕ š 49, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem, 5/18

kombinovaná technika na papíře,1994
v 32 ✕ š 21, 5 cm

rámováno, zaskleno antireflexním sklem

Jonáš a velryba
olej na plátně,1957
v 40 ✕ š 50 cm
Signatura: nečitelně vpravo dole

Provenience: Přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa | rámováno, rám a malba mírně poškozeny, po vyčištění obrazu část podpisu odhalena

Sedící žena v červeném županu
olej na plátně,1934 - 1935
v 53 ✕ š 44 cm
Signatura: nesignováno, značeno na zadní straně, pozůstalostní razítko

Publikováno: A. V. Hrska 1890 - 1954, str. 170 | rámováno

Pozorovatelé
akvarel na papíře
v 26, 5 ✕ š 20, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno