Aukce září 2022 (č. 8)

6. – 8. 9. 2022   |   Vydraženo za: 19 833 480 Kč

olej na překližce
v 98 ✕ š 74 cm

rámováno

Vajíčko v trávě
olej na sololitu,1981
v 49,5 ✕ š 49,5 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Hlava plná slunce
olej na desce,1982
v 54 ✕ š 54 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora, štítek z NG k výstavě - "Ota Janeček - Cardiff, č. kat. 61" | Vystavováno: Pravděpodobně v roce 1984 na samostatné výstavě v National Museum Wales, Cardiff (výstava auvedená v databázi abART - https://cs.isabart.org/) | rámováno

Léto na pastvě
olej na plátně,1907
v 105,5 ✕ š 156 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny, mimořádné dílo velkého formátu

Ateliér v noci
olej na sololitu,1990
v 60,5 ✕ š 91 cm

Provenience: z ateliéru autora | rámováno, rám mírně poškozen

Bratrstvo kočičí pracky zahlédlo Rychlé šípy
akvarel, tuš na papíře,2021
v 40 ✕ š 55 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Kovová asambláž
železo, dřevo, mořidlo,1994
v 30,6 ✕ š 33,1 ✕ h 4,1 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: majitel získal přímo z ateliéru autora ve Vídni | mírně poškozeno

Masopust
olej na překližce
v 60 ✕ š 80 cm

rámováno, rám mírně poškozen, výjimečné dílo

Žena v krajině
cín, zlato
v 34,5 ✕ š 34,5 cm

Provenience: konzultováno s MgA. Jakubem Grecem, bude přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek, štítek z Díla

olej na plátně,2013
v 130 ✕ š 162 cm

rámováno

Schránka
dřevo
v 50 ✕ š 54 ✕ h 26 cm
Signatura: neznačeno

Provenience: majitel získal přímo z ateliéru autora ve Vídni | mírně poškozen

Vzpomínka na zátiší s mandolínou
olej na sololitu,1991
v 122 ✕ š 83,5 cm