Aukce září 2022 (č. 8)

6. – 8. 9. 2022   |   Vydraženo za: 19 833 480 Kč

olej na kartonu
v 26 ✕ š 36 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Hradčany vpodvečer
barevný lept na papíře,1924
v 30 ✕ š 30,5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, č. 68

Žena spící v křesle
suchá jehla s akvatintou,1935
v 23,2 ✕ š 16,8 cm

Publikováno: V monografii od Vojtěcha Lahody: Emil Filla, Academia, 2007, str. 456 | rámováno, pasparta, zaskleno, dílo souvisí s olejomalbou z roku 1933, Sedící dívka (přiložená fotografie díla z monografie od V. Lahody)

Plačící dáma
barevná litografie
v 28 ✕ š 19, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 27/40

Ležící mužský akt
tužka na papíře,1921
v 26,5 ✕ š 37,5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Hledám dům
akryl na plátně, fixováno na překližce,1996
v 41 ✕ š 50 cm

rámováno

Exotické tanečnice
barevná litografie
v 21 ✕ š 10 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 71/200

Malíř
v 16,5 ✕ š 19 cm

Provenience: dar od autora | rámováno, zaskleno, malba mírně poškozena

Dobrodružství kadeta Keena
tuš na papíře,1972
v 10,5 ✕ š 28,5 cm

Publikováno: Marryat, F.: Dobrodružství kadeta Keenea Nakladatelství Albatros (bývalé SNDK) - první vydání, edice Karavana (r.1972) | rámováno, pasparta, zaskleno matným sklem, Ilustrace z knihy Dobrodružství kadeta Keena (http://www.daildeli.cz/burian70d1.html)

Melancholické děvče
v 40 cm

mírně poškozeno

Léto na pastvě
olej na plátně,1907
v 105,5 ✕ š 156 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny, mimořádné dílo velkého formátu

Malíř se svým modelem
olej na plátně
v 62 ✕ š 53 cm

rámováno, autor byl jedním z "Mladých lvů v kleci" (česko-němečtí umělci)