Aukce září 2022 (č. 8)

6. – 8. 9. 2022   |   Vydraženo za: 19 833 480 Kč

Zaplavené louky u Seiny
olej na plátně,1906
v 50 ✕ š 100 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové | Vystavováno: v roce 1907 v Německu, jedná se o zcela mimořádné dílo z francouzského období, které se na trhu objevuje vzácně, původní adjustace | rámováno

Au 986/1000,1929

Krajina s rybníkem (Z Barbizonu)
olej na plátně,1892
v 32 ✕ š 46 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové a Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy, na zadní straně adresa pařížského obchodu s malířskými potřebami A. Bouché | rámováno

olej na překližce
v 98 ✕ š 74 cm

rámováno

Akt s květinami
olej na plátně,1940 - 45
v 73 ✕ š 100 cm

Publikováno: Gerald Weinpolter, Miriam Forster, Francois Zdenek Eberl, online catalogue raisonné, G561 | rámováno

Na pulce je třeba přísnost
olej na plátně,2015
v 65 ✕ š 70 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | nerámováno

Odvrácená strana torza
olej na plátně,2005
v 95 ✕ š 125 cm
Signatura: nesignováno

nerámováno

Mořská panna
olej na plátně,1955
v 70 ✕ š 50 cm

rámováno

Alfa pro Karvinou
bronz,2001
v 70 cm

Provenience: konzultováno s MgA. Jakubem Grecem, bude přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek

olej na plátně,2013
v 130 ✕ š 162 cm

rámováno

Léto na pastvě
olej na plátně,1907
v 105,5 ✕ š 156 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny, mimořádné dílo velkého formátu

Hygie 3
olovo, cín, zlato,2007
v 56,5 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek