Aukce září 2022 (č. 8)

6. – 8. 9. 2022   |   Vydraženo za: 19 833 480 Kč

laky na sololitu,1993
v 29,5 ✕ š 40 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Adam a Eva
lept, suchá jehla, mezzotinta,1980
v 11 ✕ š 7,5 cm

nerámováno, volně loženo

Akt s květinami
olej na plátně,1940 - 45
v 73 ✕ š 100 cm

Publikováno: Gerald Weinpolter, Miriam Forster, Francois Zdenek Eberl, online catalogue raisonné, G561 | rámováno

Alfa pro Karvinou
bronz,2001
v 70 cm

Provenience: konzultováno s MgA. Jakubem Grecem, bude přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek

Anděl
akvarel na papíře
v 36 ✕ š 37,5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Ateliér v noci
olej na sololitu,1990
v 60,5 ✕ š 91 cm

Provenience: z ateliéru autora | rámováno, rám mírně poškozen

"A ten elixír lásky máš jenom nealko?"
kombinovaná technika na papíře,1985
v 24,5 ✕ š 17,5 cm

Barvy pro M. Ernsta
kombinovaná technika na plátně
v 78 ✕ š 78 cm
Signatura: nesignováno

nerámováno

Barzoj
křemen, mramor,1939
v 40 ✕ š 45 ✕ h 24 cm
Bílé domy - 3 x malba, 1 x báseň
akvarel, běloba na papíře,1940
v 14 ✕ š 11,5 cm

nerámováno, mírně poškozeno, natrženo, jedna z maleb je variantou k obrazu Tři ženy u vody (1919, fotografie díla ze Západočeské galerie v Plzni)

Bledské jezero
olej na plátně
v 80 ✕ š 110 cm

rámováno, rám poškozen, malba mírně poškozena

Blecha
propiska na papíře,2012
v 9 ✕ š 14 cm

Provenience: dar od autora | rámováno, zaskleno