Vánoční aukce 2021 (č. 4)

7. – 9. 12. 2021   |   Vydraženo za: 19 399 080 Kč

První směna - "Pojeď"
olej na plátně,1975
v 90 ✕ š 150 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno

Podzim v Lobkovické zahradě
olej na plátně,1986
v 86 ✕ š 55 cm

rámováno

Květinová louka
olej na překližce
v 35 ✕ š 50 cm

Vystavováno: zakoupeno na výstavě v Novém Jičíně 18. 4. 1946 | rámováno, rám a překližka mírně poškozeny

Mírumilovné pronikání
kvaš, běloba na papíře,1932 - 1933
v 27 ✕ š 34 cm

Publikováno: časopis Širým světem, ročník 10, číslo 2 - 4, povídka Hives | rámováno, pasparta, zaskleno

Abstrakce
olej na plátně,1987
v 100 ✕ š 105 cm

rámováno

Plavatka
tuš, akvarel na papíře,1964
v 9 ✕ š 11 cm

Provenience: Ze sbírky muzikanta, přítele Kamila Lhotáka | rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno, přiložen znalecký posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy

olej na plátně
v 70, 5 ✕ š 90 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Čerstvý sníh
olej, pastel a tužka na papíře,1944
v 53 ✕ š 59 cm

Publikováno: Oldřich Blažíček (1887 - 1953) Život a dílo, Soupis díla | rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Z návrhu zákona o kojných
v 29, 5 ✕ š 20 cm

Provenience: na zadní straně přípis od autora | rámováno, pasparta, zaskleno, na vyžádání bude doložen posudek od PhDr. Pavly Pečírkové

Dívky po koupání
olej na plátně,1927
v 70 ✕ š 100 cm

Provenience: na zadní straně autorský štítek | rám a malba mírně poškozeny

Ilustrace obálky knihy Klub starých mládenců
akvarel, tuš na papíře
v 22 ✕ š 15 cm
Signatura: na zadní straně autorské razítko

Provenience: z rodinné pozůstalosti autora | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem Jedná se o návrh obálky knihy Klub starých mládenců od P. G. Wodehouse, kterou vydalo nakladatelství Vyšehrad.

Astronom
olej na plátně,17. století
v 83 ✕ š 69 cm
Signatura: nesignováno

Publikováno: kniha Petr Brandl od Jaromíra Neumanna | nerámováno, malba mírně poškozena, původní stav