Vánoční aukce 2021 (č. 4)

7. – 9. 12. 2021   |   Vydraženo za: 19 423 080 Kč

Jožo Nižnánsky: Spišské tajomstvo
olej na plátně,1934
v 55, 5 ✕ š 34 cm

rámováno, obálka ke knize Jožo Nižnánsky: Spišské tajomstvo, vydala Spoločnosť Slovenského domu

Pstruzi (Z Doubravky)
olej na plátně,1994
v 49 ✕ š 69 cm

Provenience: přiložen znalecký posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | rámováno

Kavárna
olejová tempera na kartonu,1983
v 50 ✕ š 61 cm

rámováno, karton v pravé horní části poškozen Dílo získal současný majitel od rodiny autora.

Portrét Milady Blechové
olej na plátně,Praha 1914
v 120 ✕ š 85 cm
Signatura: signováno vlevo dole

rámováno, rám mírně poškozen

Au 986/1000,1978
Ø 42 mm / 34, 9 g
Maska
kombinovaná technika na plátně, fixováno na dřevě,1998
v 50, 5 ✕ š 70 cm

rámováno, rám mírně poškozen, 126/1998, autenticita ověřena autorem

Mlynářova slepice
akvarel, tuš, běloba na papíře,kolem roku 1930
v 28 ✕ š 15, 5 cm

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Pavly Pečinkové, CSc. | rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Za scénou
olej na překližce,1947 - 1948
v 60 ✕ š 71 cm

rámováno, obraz z cyklu Herci

Ecce homo II
suchá jehla s monotypem,1949
v 24, 8 ✕ š 15, 8 cm
Signatura: tužkou vpravo dole

Publikováno: v knize Bohuslav Reynek od Pavla Chalupy na str. 283 | rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Zamyšlená
olej na plátně,1970
v 100 ✕ š 90 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Krajina s věží
olej na dřevě,30. léta
v 15 ✕ š 25 cm

Provenience: ze sbírky významného francouzského sběratele Pierra Berèse | rámováno

Orfeus a múza
olovo, zlato,1977
v 34 ✕ š 33 cm
Signatura: značeno na zadní straně

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | reliéf