Vánoční aukce 2021 (č. 4)

7. – 9. 12. 2021   |   Vydraženo za: 19 423 080 Kč

Nábřeží k ránu (Kampa)
olej na plátně,1939
v 23 ✕ š 31, 5 cm

Provenience: na zadní straně autorský přípis, přiložen doklad o pravosti díla Zdeněk Sklenář foundation | Publikováno: kniha Umělecké profily, Zdeněk Sklenář (František Šmejkal), nakladatelství Odeon 1984 | autorský rám poškozen

Odaliska
olej na plátně
v 130, 5 ✕ š 66, cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny, v pravé dolní části záplata cca 1 cm

Au 986/1000,1929
Ø 42 mm / 34, 884 g

mírně poškozeno

Au 986/1000,1978

Portrét Milady Blechové
olej na plátně,Praha 1914
v 120 ✕ š 85 cm
Signatura: signováno vlevo dole

rámováno, rám mírně poškozen

Portrét Matěje Blechy
olej na plátně,1914
v 120 ✕ š 85 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Na okraji
olej na sololitu,1978
v 102 ✕ š 85 cm

Provenience: přiloženo posouzení Zdenka Primuse | rámováno

Au 986/1000,1978
Ø 42 mm / 34, 9 g
Portrét dcery Jaroslavy
tužka, běloba na papíře
v 38 ✕ š 24 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, papír mírně poškozen

Jarní píseň
olej na plátně,1975 - 1976
v 81 ✕ š 100 cm

Provenience: Číslo katalogu 4088, posouzeno synem, Ing. Tomášem Janečkem | rámováno

Sedící žena
olej na kartonu,1926
v 55 ✕ š 46 cm

Provenience: Přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa a Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | rámováno, malba mírně poškozena, obraz patřil významným sběratelům umění Hugovi a Nathalii Weisgallových v USA, hudební skladatel H. Weisgall pracoval po skončení války na americké ambasádě v Praze

Letící
olovo, cín, zlato,1996
v 63 cm

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | pocta obětem komunistické zvůle