Adriena Šimotová
(1926 - 2014)

Z cyklu Viola Fišerová

1993

v 15, 5 ✕ š 15, 5 cm

nerámováno

#222252

Loučení
olej na dřevě
v 58, 5 ✕ š 75 cm

rámováno, rám poškozen, dřevo mírně poškozeno, restaurováno

v 27, 5 ✕ š 34, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Noční záře
vosková technika na plátně, fixováno na kartonu,1974
v 24, 5 ✕ š 21 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora, ze sbírky rodinného přítele Václava Kimla | rámováno

Zdeněk Burian
kombinovaná technika na papíře,1980
v 39 ✕ š 29, 5 cm

Provenience: kniha Karla Šmída, "Jak jsem je viděl", str. 41 | nerámováno, pasparta

Ex libris Dick Wentzel
barevný lept na papíře,1987
v 15 ✕ š 9 cm

nerámováno

Indiánka
olej na dřevě,40. léta 20. století
v 23 ✕ š 18 cm

rámováno

Les v jarním slunci
olej na kartonu,1946
v 22 ✕ š 29 cm

Provenience: na zad | rámováno, pasparta, zaskleno

akvarel, tuš na papíře
v 17 ✕ š 24 cm
Signatura: nesignováno

nerámováno

akryl na plátně,1975
v 50 ✕ š 50 cm
Snímání z kříže
suchá jehla,1985
v 20, 5 ✕ š 13 cm

nerámováno

Pod jižním nebem
olej na plátně,1937
v 70 ✕ š 100 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora | rámováno

Po velké ceně
akryl na sololitu,1998
v 60 ✕ š 55 cm

rámováno

Starý dub na hrázi
olej na kartonu,2. 5. 1967
v 24 ✕ š 33 cm

rámováno, rám mírně poškozen

San Marco
olejová tempera na sololitu,1998 - 2000
v 30 ✕ š 40 cm

rámováno

Starý klášter na Lopudu
olej na plátně, fixováno na kartonu
v 50 ✕ š 60 cm

Rybářská loďka na Baltu
kombinovaná technika na papíře,1987
v 36 ✕ š 56 cm

Opuštěný dům
olej na plátně,1934
v 51 ✕ š 66 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Karla Srpa, na zadní straně 3 štítky z Národní galerie, věnování V. Zykmunda Ing. J. E. Weignerovi | původní autorský rám

Autoportrét
olej na kartonu,1963
v 47 ✕ š 37 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno

Ptáček s motýlem
barevný lept
v 11, 5 ✕ š 8, 5 cm

pasparta, zaskleno, 2/25

Kohouti
olej na plátně,1973
v 63 ✕ š 93 cm