Giorgio Duranti

(1683 - 1768)

Italský barokní malíř, působil zejména v Brescia, odkud pocházel. Věnoval se též vědě a hudbě. Byl znám jako vynikající hráč na violoncello. Specializoval se na květinová zátiší, mnoho z nich daroval kostelu Palazzolo sull'Oglio, který prodával umělecká díla španělskému královskému dvoru.

Kohout
olej na plátně
v 41 ✕ š 56 cm

rámováno