Jiří Kubíček

(1930)

Narodil se 13. prosince 1930 v Praze. Studoval u prof. F. Muziky na VŠUP v Praze (1950 - 1956). Věnoval se lavírované kresbě, v 70. letech malbě emailem na plátno s abstraktními motivy, návrhům na gramodesky pro klasickou hudbu. Později se inspiroval prvky lidového umění převedené do barevné litografie s lineární strukturou a dekorativní stylizací. Tvořil vícebarevné linoryty.

Průřez s květinou
tempera na papíře, fixováno na sololitu,1972
v 30 ✕ š 40 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno