Vratislav Varmuža

(1934)

Narodil se 13. ledna 1934 ve Spytihněvi. Český výtvarník, sochař a vysokoškolský pedagog. Od 60. let 20. století žije a pracuje v Ostravě. Zabývá se keramikou, grafikou, malbou, kresbou a instalacemi. Od roku 2004 pracuje na Ostravské univerzitě jako vedoucí ateliéru keramiky.

v 126 cm
Signatura: neznačeno

výška bez dřevěného podstavce 62 cm