Aukce 1. - 3. března 2022

Vážení dražitelé, dovolujeme si vás pozvat na naši jarní aukci. Předaukční výstava bude probíhat od 10. února 2022. Budeme se těšit na vaši návštěvu!
STÁLE PŘIDÁVÁME NOVÉ PŘEDMĚTY.

Přijímáme předměty do jarní aukce 2022

Nabídněte nám do jarní aukce obrazy, plastiky, zlaté mince a další umělecké artefakty! Příjem předmětů probíhá do 10. února 2022. Ohodnocení předmětů je zdarma, stačí zaslat fotografie na e-mail [email protected] nebo kliknout na níže uvedené tlačítko Ohodnocení zdarma.

Aukční rekordy

Snímání z kříže
barevný lept na papíře
v 24 ✕ š 16 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: Mimořádné dílo, které se doposud neobjevilo na trhu. Posouzeno vnučkou autora Veronikou Reynkovou (potvrdila, že má ve své sbírce originální destičku, ze které bylo vytištěno) a odborně konzultováno galerií Zdeněk Sklenář. Přiložen znalecký posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | nerámováno, volně loženo. Dílo konzultovala paní Annick Auzimour (autorka nejširší databáze Reynkova díla), která potvrdila, že je tato grafika jediný dosud známý otisk. Dílo bude zařazeno do jejího katalogu.

Detail položky
Nábřeží k ránu (Kampa)
olej na plátně,1939
v 23 ✕ š 31, 5 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: na zadní straně autorský přípis, přiložen doklad o pravosti díla Zdeněk Sklenář foundation | Publikováno: kniha Umělecké profily, Zdeněk Sklenář (František Šmejkal), nakladatelství Odeon 1984 | autorský rám poškozen

Detail položky
Orfeus a múza
olovo, zlato,1977
v 34 ✕ š 33 cm
Signatura: značeno na zadní straně

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | reliéf

Detail položky
Au 986/1000,1929
Ø 42 mm / 34, 884 g

mírně poškozeno

Detail položky
Trávy
olej na plátně,1953
v 49 ✕ š 63, 5 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: Číslo katalogu 9676, posouzeno synem, Ing. Tomášem Janečkem | rámováno, rám mírně poškozen

Detail položky
Tragedie Bangweolu
kvaš, běloba na papíře,1933 - 1934
v 35 ✕ š 27, 5 cm
Signatura: vlevo dole

Publikováno: časopis Širým světem, ročník 11, číslo 10, povídka Foran, W. R. | rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Detail položky
Za scénou
olej na překližce,1947 - 1948
v 60 ✕ š 71 cm
Signatura: vlevo nahoře

rámováno, obraz z cyklu Herci

Detail položky
Letící
olovo, cín, zlato,1996
v 63 cm
Signatura: ve spodní části

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | pocta obětem komunistické zvůle

Detail položky
Maska
kombinovaná technika na plátně, fixováno na dřevě,1998
v 50, 5 ✕ š 70 cm
Signatura: uprostřed dole

rámováno, rám mírně poškozen, 126/1998, autenticita ověřena autorem

Detail položky
Portrét dcery Jaroslavy
tužka, běloba na papíře
v 38 ✕ š 24 cm
Signatura: vpravo dole

rámováno, pasparta, zaskleno, papír mírně poškozen

Detail položky
Sedící žena
olej na kartonu,1926
v 55 ✕ š 46 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: Přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa a Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | rámováno, malba mírně poškozena, obraz patřil významným sběratelům umění Hugovi a Nathalii Weisgallových v USA, hudební skladatel H. Weisgall pracoval po skončení války na americké ambasádě v Praze

Detail položky

O nás

Aukce aukcí je nový internetový aukční portál založený třemi milovníky umění, galeristou a vydavatelem Jakubem Slukou a starožitníky a obchodníky s uměním Michalem Bulínem a Martinem Bulínem. 

Aukce aukcí vznikla v roce 2020 jako spontánní reakce na situaci na trhu. Po téměř 30 letech aukčních nákupů a prodejů chceme nabídnout portál, který je pestrou paletou pozitivních zkušeností aukčního trhu u nás i v zahraničí a poučením z jejich negativ. 

Nechceme objevit Ameriku, ale máme přání nabídnout kvalitní galerijní služby všem našim klientům. Primárně se specializujeme na obrazy, kresby, grafiky a plastiky. Významnou součástí Aukce aukcí jsou i starožitnosti a jiné zajímavé umělecké artefakty.
Aukce aukcí spolupracuje s předními kunsthistoriky, soudními znalci a významnými českými sběrateli a institucemi.

Nabízíme odborné posouzení a konzultace zdarma, nízkou provizi z prodeje včetně dopravy nabízených/vydražených předmětů.

Více o nás

Naše služby