Josef Jíra
(1929 - 2005)

Pocta Bohumilu Hrabalovi

1989

v 15, 5 ✕ š 10, 5 cm

#221686

Podvečerní krajina
olej na plátně
v 50 ✕ š 70 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Ilustrace "Proboha pomoc, mně ulítl pes"
tuš, běloba na papíře,1935
v 21 ✕ š 33,5 cm

Publikováno: ilustrace do Lidových novin | nerámováno, volně loženo

Hřiště na periferii
enkaustika,1964
v 27, 5 ✕ š 38 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy, na zadní straně přípis autora | rámováno

Duše vztažená
bronz,1999
v 64 cm

Chalupa
olej na kartonu
v 20 ✕ š 23,5 cm

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno

Přístav v Itálii
olej na kartonu
v 37 ✕ š 46 cm

Kolonáda v Mariánských Lázních
olej na kartonu
v 51 ✕ š 67 cm

Pont Aven
tempera na papíře,1976
v 30 ✕ š 39 cm

Provenience: na zadní straně věnování od autora | rámováno, pasparta, zaskleno

olej na kartonu
v 33, 5 ✕ š 50 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Rodina
olej na plátně
v 61 ✕ š 47, 5 cm

olej na plátně,1963
v 50,5 ✕ š 40 cm

rámováno

Šedé hrozno
olej na plátně
v 40 ✕ š 30 cm

rámováno

Žena a město
olej na sololitu
v 100 ✕ š 180 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora, věnování od autora | rámováno

Dívka s pivoňkami
olej na plátně,1947
v 116 ✕ š 111 cm

Odložené sny
olej na plátně,1997
v 55 ✕ š 60,5 cm

Portofino
olej na kartonu,1904
v 25 ✕ š 38 cm

v 43 ✕ š 28 cm

nerámováno, pasparta, papír mírně poškozen

v 43 ✕ š 28 cm

Podzimní břízy
olej na kartonu,1912
v 50 ✕ š 65 cm

Portrét muže
olej na plátně,1927
v 46,5 ✕ š 38 cm

Publikováno: Catalogue raisonné Francois Zdenek Eberl, No. G365 | rámováno, věnování "à Madame Blanche" v pravém horním rohu