Aukce červen 2024 (č. 19)

11. – 13. 6. 2024   |   Vydraženo za: 14 578 800 Kč

Motorový člun v ohradě
olej na plátně,1942
v 20, 5 ✕ š 29, 3 cm

Provenience: na zadní straně autorský přípis, přiložen odborný posudek PhDr. Anny Strnadlové, číslo soupisu Kamila Lhotáka č. 341/32 | rámováno, malba odborně vyčištěna

Strážkyně vod (Busta víly)
bronz,1980
v 85, 7 ✕ š 47, 2 ✕ h 30, 5 cm

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | studie plastiky, velká socha se nachází v Městském divadle v Prostějově

Dívky a generál
olej na kartonu,1970
v 16 ✕ š 20 cm

rámováno, zaskleno, původní stav

Námořník
olej na kartonu,1973
v 18 ✕ š 22 cm

rámováno, zaskleno

Mariánka
olovo, zlato, mramor,1993
v 60, 2 cm
Signatura: neznačeno

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | původní stav

Mariánka
olovo, zlato, mramor,1993
v 65, 3 cm

Toskánská krajina
olej na plátně,2005
v 80 ✕ š 100 cm

nerámováno

Zpěv
olovo, zlato,1984
v 42, 4 cm

Vltava u Kralup
olej na plátně,okolo roku 1895
v 69 ✕ š 96 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Mgr. Michaela Zachaře | rámováno

Plynojem v zimě
olej na plátně,1990
v 120 ✕ š 100 cm

Provenience: na zadní straně štítek | rámováno, původní stav, mírná krakeláž

Zima na řece
akryl na překližce,1998
v 58, 5 ✕ š 53, 5 cm

rámováno

Železniční most (2.)
olejová tempera na plátně, fixováno na kartonu,1971
v 24, 5 ✕ š 16, 3 cm

Provenience: číslo soupisu Kamila Lhotáka č. 1553/16, přiložen písemný odborný posudek PhDr. Anny Strnadlové | rámováno, pasparta, původní stav