Břetislav Benda
(1897 - 1983)

Toaleta

v 23 cm

výška včetně mramorového a dřevěného podstavce je 36, 5 cm

#234068

Ó
kombinovaná technika na papíře,1997
v 99 ✕ š 68 cm

rámováno, zaskleno

tempera na papíře,1945
v 44 ✕ š 62 cm

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno

Abstraktní krajina
olej na kartonu,1963
v 31 ✕ š 45 cm

rámováno

Sedlice
tempera na kartonu,1933
v 44 ✕ š 60 cm

Týnská ulička
litografie,1965
v 33 ✕ š 45 cm

nerámováno, pasparta, 2/50

Rybář
tuš na papíře,1955
v 12, 5 ✕ š 10, 5 cm

Publikováno: Revír bez hranic | rámováno, zaskleno

Smolař Menachem Mendl
tuš na papíře,1960
v 6 ✕ š 9 cm
Signatura: nesignováno

Publikováno: Šolom Alejchem: Smolař Menachem Mendl, str. 5 | nerámováno, kniha je součástí položky

3 x ilustrace Imaginární ilustrace
tužka a tuš na papíře
v 24 ✕ š 28 cm

Provenience: z rodinné pozůstalosti autora, na zadní straně autorské razítko | nerámováno, volná tvorba

K povídkám J. Steinbecka
kombinovaná technika na papíře,1960
v 28 ✕ š 18 cm

rámováno, původní stav

Podvečerní krajina
olej na překližce
v 20 ✕ š 30 cm

rám mírně poškozen

Předjarní Maloskalský obraz (sněženky) - velký formát
olej na plátně,1981
v 80 ✕ š 100 cm

Dotek křídel
olej na plátně,1982
v 91 ✕ š 60, 5 cm

rámováno, původní stav

Útěk před bouří
olej na papíře,1982
v 34 ✕ š 49 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Afrodita/Požehnání
barevná litografie

konvolut 2 litografií, 1) 54 x 43 cm, rámováno, zaskleno, 35/40 2) 48 x 45, 5 cm, rámováno, zaskleno, 30/32

olej na kartonu
v 35 ✕ š 50 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Zima na řece
olej na překližce
v 15, 5 ✕ š 21 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Artisté
olej na kartonu,1939
v 42 ✕ š 54 cm

Ilustrace ke knize
tuš, běloba na papíře,1921
v 18 ✕ š 28 cm

Publikováno: N. V. Gogol, "Dobrodružství Čičikova aneb Mrtvé duše", strana č. 121 | rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Masopust
olejová tempera na dřevě
v 24, 5 ✕ š 20 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny, původní stav

Krajina se sušáky
tempera na papíře,1957
v 36 ✕ š 55 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora | Vystavováno: na výstavě umělecké besedy, Alšova síň, 16. 1. - 1. 3. 1953, číslo katalogu 10 | rámováno, pasparta, zaskleno