Vánoční aukce 2023 (č. 16)

12. – 14. 12. 2023   |   Vydraženo za: 34 119 480 Kč

Rozhovor (v lóži)
olej na plátně,1913
v 41 ✕ š 33, 5 cm

Publikováno: mimořádné dílo autora | Vystavováno: Mnichov, Galerie Neue Kunst – Hans Goltz, Georg Kars: Gemälde und Zeichnungen, 26. října - 15. listopadu 1913, číslo 44; Brémy, Kunsthandel Uwe Michael, 1979 | rámováno

Lekníny
olej na plátně,1988
v 162 ✕ š 160, 5 cm

Provenience: kladně posouzeno Mgr. Lindou Sedlákovou | Vystavováno: 1992 Time and Tide – Contemporary Art Exhibition. E.A.U., Co. Ltd., Tokyo, obraz byl zakoupen v Galerii Pecka před třiceti lety | rámováno autorskou lištou, původní stav, mimořádné velkoformátové dílo autora

olej na plátně,1958
v 28 ✕ š 38 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Karla Srpa, na zadní straně autorský přípis a adresa pařížského bydliště autora | rámováno

V sadu
olej na kartonu,1906 - 1907
v 40 ✕ š 31 cm
Signatura: nečitelně vpravo dole

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Karla Srpa - signatura dodatečně nalezena, bude upraveno v posudku, prvním majitelem obrazu byl Kubínův podporovatel z Boskovic, jenž jej měl po celý život u sebe | rámováno, mimořádné dílo autora

Dívka v šátku
olej na plátně,1930
v 65, 5 ✕ š 54, 5 cm

Publikováno: v online monografii autora http://ecoledeparis.org | rámováno

Pytlák
olej na plátně
v 60 ✕ š 50 cm

rámováno, původní stav

Podzimní nálada v lese
olej na plátně,1905 - 1910
v 61, 5 ✕ š 75, 5 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové | rámováno, rám mírně poškozen, původní stav malby

Břeh řeky lemovaný stromovím
olej na kartonu,před rokem 1915
v 73, 5 ✕ š 104 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové | rámováno

Milenci v měsíčné noci
pastel na papíře,1949
v 60 ✕ š 40 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno UV antireflexním sklem

Letní hrátky
olej na kartonu,1971
v 28 ✕ š 18 cm
Signatura: vpravo uprostřed

rámováno, zaskleno

Povzbuzení
olovo, zlato,1996
v 64, 5 cm

Cherubín
akryl na plátně,přelom 80. a 90. let
v 150 ✕ š 130 cm

Provenience: posouzeno autorem díla, viz fotografie | rámováno, původní stav