Adam Štech

(1980)

Narodil se v roce 1980 v Podbořanech. Absolvoval Střední uměleckou školu grafickou v Jihlavě (1999) a Akademii výtvarných umění v Praze v ateliérech profesorů Jiřího Sopka a Vladimíra Skrepla (2001 – 2008). V roce 2007 podnikl uměleckou residenci v Bellas Artes (Porto, Portugalsko). Od roku 2009 soustavně samostatně vystavuje svoji tvorbu ve významných galeriích v Praze i jinde, samostatnou výstavu měl v Bruselu a v Bratislavě. Účastnil se také řady skupinových výstav, byl oceněn uměleckou kritikou i ateliérovou cenou prof. Jiřího Sopka. Ve své tvorbě čerpá z tradice české moderny, především z kubismu, přetváří ji však originálním způsobem. Jeho náměty jsou často tradiční, podobně jako malíři minulého století je však pojímá nově a reinterpretuje je pro současného diváka. Jeho oblíbenou technikou, která se jinak v současném umění příliš neobjevuje, je mozaika. Rastr pravidelných barevných políček zajímavě doplňuje tvarové deformace, s nimiž si Štech pohrává ve svých obrazech.

Svatá
mozaika, sádra na dřevěné desce,2020
v 85 ✕ š 70 cm

Provenience: přiložen certifikát autenticity DSC Galerie podepsaný autorem | rámováno, zaskleno