Adolf Absolon

(1937)

Narodil se 14. 7. 1937 v Praze. V 15 letech, na konci měšťanské školy, se rozhodl, že nepůjde na výtvarnou školu, ale na geologickou průmyslovou školu a pak pokračoval ve studiu na Přírodovědecké fakultě UK, obor geologie. Promoval v roce 1962 s do roku 1988 pracoval jako geolog. Vedle práce geologa se intenzivně věnoval ilustrování přírodovědných knih, tyto ilustrace předložil k přihlášce do Svazu českých výtvarných umělců a byl přijat 3. 6. 1988.
Od roku 1989 pracuje jako výtvarník na volné noze. Vedle ilustrování populárně naučných knih a beletrie navrhuje poštovní známky. Podle jeho návrhů bylo vydáno již 31 příležitostných známek.
Od roku 1980 do roku 2019 měl celkem 19 výstav a účastí na kolektivních výstavách. Od roku 1965 do roku 2014 ilustroval celkem 23 knižních titulů.

Žena na mostě
olej na plechu,2004
v 25 ✕ š 21, 5 cm

Provenience: získáno z ateliéru autora, součástí položky je autorova kniha | rámováno