Adolf Körber

(1887 - 1967)

Narodil se 17. března 1887 v Praze a zemřel v roce 1967 v Jestřebicích na Mělnicku. Malíř – krajinář a portrétista. Studoval na AVU v Praze u profesorů Bukovace a Ženíška. Podnikl cesty po Francii, Itálii a Německu. Po studiu se stal asistentem profesora A. Liebschera. Spolu pracovali na výzdobách mnoha kostelů (kostel ve Zlonicích aj.). Inspirací jeho děl mu byla příroda na Kladensku, Berounsku, Příbramsku a zvláště na Mělnicku.

Ze zahrady na Petříně
olej na plátně
v 55 ✕ š 70 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny