Alexandr Vladimír Hrska

(1890 - 1954)

Narodil se 9. května 1890 v Praze, zemřel 23. října 1954 v Praze. Český malíř, grafik a scénograf. Vystudoval reálku Na Smetance a vstoupil v roce 1909 na pražskou Akademii výtvarných umění. Po všeobecné škole u prof. Bukovace byl v roce 1912 přijat na speciální školu pro malířství a grafiku prof. Švabinského, kterou v roce 1915 absolvoval. V roce 1915 se stal členem SVU Mánes.

Zrcadlení
olej na plátně,1937
v 72 ✕ š 99 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora, jedná se o dar autora současným majitelům | rámováno

Sedící žena v červeném županu
olej na plátně,1934 - 1935
v 53 ✕ š 44 cm
Signatura: nesignováno, značeno na zadní straně, pozůstalostní razítko

Publikováno: A. V. Hrska 1890 - 1954, str. 170 | rámováno