Alois Lecoque (Kohout)

(1891 - 1981)

Narodil se 21. března 1891 v Praze, zemřel v roce 1981 v Los Angeles. Studoval umění u Menci Klementa Crnčiće v Zábřehu. Studoval také v Paříži, kde také delší dobu působil a pofrancouzštil si příjmení. Umělecky patřil k pařížské škole (École de Paris) a byl silně ovlivněn impresionismem. Roku 1951 se odstěhoval do USA, kde později získal občanství.

Baťovy závody
olej na plátně
v 60 ✕ š 75 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Montmartre
olej na plátně
v 45 ✕ š 61 cm

rámováno

Ulička v Paříži
olej na plátně
v 50 ✕ š 40 cm

Vystavováno: 5. výstava Goltzova tvrz v Golčově Jeníkově v roce 2006 pod číslem 92 | rámováno

Pařížské zákoutí / Montmartre
olej na kartonu
v 41, 5 ✕ š 52 cm

rámováno

V přístavu
olej na plátně
v 46 ✕ š 61 cm

rámováno

Přístav v Bretani
olej na plátně
v 60, 5 ✕ š 76 cm

rámováno

Katedrála Notre-Dame
olej na plátně
v 60, 5 ✕ š 76 cm

rámováno

Rybář na řece
olej na plátně,1976
v 62 ✕ š 88 cm

rámováno