Antonín Brunner

(1881 - 1958)

Narodil se 13. 6. 1881 v Praze, zemřel 1958 tamtéž. Český malíř, grafik, restaurátor. Studoval u prof. Lišky na UPRUM v Praze, později v Paříži u J. P. Laurense a Luciena Simona. Maloval obrazy, figurální podobizny i krajiny. Jeho díla mají dekorativní ráz. V Paříži vystavil v Saloně. V Praze vystavoval souborně krajiny z Bretaně v Topičově saloně. Roku 1908 se vrátil do vlasti a na Slovensku se věnoval studiu lidového umění.

U kolébky
olej na plátně,1943
v 60 ✕ š 80 cm

rámováno, rám a malba poškozeny

U očního lékaře
olej na plátně,1927
v 70 ✕ š 90 cm

rámováno