Arthur Heyer

(1872 - 1931)

Narodil se 28. února 1872 v Haarhausen v Německu a zemřel 30. července 1931 v Budapešti. Byl to německo-maďarský malíř a grafik, se zaměřením na obrazy zvířat. Malovat se naučil v Berlíně, svými kresbami tehdy přispíval do novin a časopisů. Mezi lety 1892 a 1895 podnikl studijní cestu do Transylvánie a rok nato se přestěhoval do Budapešti, kde se živil jako ilustrátor. V roce 1900 se stal maďarským občanem. Začal vystavovat v Maďarsku i v zahraničí a získal si uznání. V roce 1915 se stal profesorem v Mnichově. Jeho autoportrét z roku 1929 získalo Maďarské národní muzeum v Budapešti. Jeho nejoblíbenějším námětem byly kočky malované velmi realisticky, někdy byl přezdíván "kočičí Heyer".

Kočka v trávě
olej na plátně
v 34 ✕ š 50 cm

rámováno, rám a malba poškozeny