Augustin Mervart

(1889 - 1968)

Narodil se 30. prosince 1889 v Krásnu nad Bečvou a zemřel 15. srpna 1968 v Přerově. Český malíř a krajinář. V letech 1903–1908 studoval Augustin Mervart figurální řezbářství na Odborné škole pro zpracování dřeva ve Valašském Meziříčí. První výstavu uspořádal již v roce 1908 v Krásně nad Bečvou. Pro jeho dílo jsou typické obrazy valašské přírody a městská témata (především Přerov, ale i jiná města, jako Hradec Králové). Významné jsou i obrazy ze studijních cest po jihu Evropy (Dalmácie, Itálie). Technikou jeho děl jsou především oleje, akvarely a kresba, méně časté jsou litografie.

Podzim v Bučkovém (Horní Bečva)
olej na kartonu,1934
v 50 ✕ š 68 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno, rám poškozen, zaskleno

Pálení bramborové natě
olej na kartonu,1966
v 64 ✕ š 101 cm
Signatura: neautorsky vpravo dole

Provenience: přiloženo dobrozdání od dcery, Věry Mervartové z roku 2003 | rámováno, původní stav

Kvetoucí sad
olej na plátně,1966
v 65 ✕ š 101 cm

Provenience: přiloženo dobrozdání od dcery, Věry Mervartové z roku 2003 | rámováno, rám mírně poškozen, původní stav

olej na kartonu,1950
v 29 ✕ š 29 cm

rámováno