Bohdan Obrovský

(1925 - 2002)

Narodil se 11. října 1925 ve Starém Ransku, zemřel 27. ledna 2002 v Praze. Český malíř a grafik. Věnoval se figurální a krajinářské tvorbě, náměty čerpal především na Vysočině. Jeho otec byl malíř Jakub Obrovský, matka byla také malířka Pravoslava Stefanová. V letech 1936–1939 studoval na gymnáziu, od roku 1942 do roku 1944 v Praze na Státní grafické škole. Během druhé světové války byl vězněn. V letech 1945 – 1950 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Vratislava Nechleby. V období 1950 – 1959 měl svobodné povolání a byl členem ve sdružení výtvarníků Marold. Několikrát svá díla vystavoval, v roce 1964 v Kralupech nad Vltavou, v roce 1965 v Pardubicích, v zahraničí vystavoval přes agenturu Art Centrum v New Yorku.

Zmizelé zákoutí
olej na plátně,1979
v 87 ✕ š 100 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny