Charles Kvapil

(1884 - 1958)

Narodil se v roce 19. listopadu 1884 ve Varnsdorfu a zemřel v roce 1958 v Paříži. Byl to český malíř, člen Ecole de Paris. Před 1. světovou válkou pracoval s kubismem, potom narukoval do armády. Po válce studoval na l'Académie des Beaux-Arts v Anvers a vystavoval na pařížských Salonech. Přestěhoval se do ateliéru na Montmartru, kde žil řadu let a maloval. V jeho obrazech je často vidět výhled z okna pařížského bytu. Často ale také jezdil na venkov, stejně jako impresionisté, kde maloval akty u vody... Těmito obrazy se nejvíce proslavil, čerpal v nich inspiraci z Cézanna a Courbeta.

olej na plátně,1932
v 27 ✕ š 46 cm

rámováno

olej na plátně,1932
v 98 ✕ š 130 cm

rámováno

Z Provence
olej na plátně,1923
v 59, 5 ✕ š 73 cm

rámováno

olej na plátně,1939
v 73, 5 ✕ š 116 cm

rámováno

olej na plátně
v 65 ✕ š 54 cm

rámováno

Most
olej na plátně,1937
v 53, 5 ✕ š 73 cm
Signatura: na zadní straně přípis autora

rámováno

Dívčí akty
olej na dřevě,1926
v 19, 5 ✕ š 33, 5 cm

rámováno

Zátiší s kyticí
olej na plátně
v 50 ✕ š 65 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny, krakeláž

Dívčí akt s knihou
olej na překližce
v 38 ✕ š 46 cm

rámováno

St. Michel
olej na dřevě,1926
v 27 ✕ š 35 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozen