Charles Kvapil

(1884 - 1957)

Narodil se v roce 1884 v Antverpách v Belgii a zemřel v roce 1957 v Paříži. Byl to belgický malíř, člen Ecole de Paris. Před 1. světovou válkou pracoval s kubismem, potom narukoval do armády. Po válce studoval na l'Académie des Beaux-Arts v Anvers a vystavoval na pařížských Salonech. Přestěhoval se do ateliéru na Montmartru, kde žil řadu let a maloval. V jeho obrazech je často vidět výhled z okna pařížského bytu. Často ale také jezdil na venkov, stejně jako impresionisté, kde maloval akty u vody... Těmito obrazy se nejvíce proslavil, čerpal v nich inspiraci z Cézanna a Courbeta.

olej na plátně,1939
v 73, 5 ✕ š 116 cm

rámováno

Dívčí akty
olej na dřevě,1926
v 19, 5 ✕ š 33, 5 cm

rámováno