Dalibor Říhánek

(1946)

Narodil se 8. 3. 1946 v Plzni. Žák prof. B. Dobiáše na SPŠ keramické v Bechyni, prof. F. Jiroudka na AVU v Praze. Malíř, grafik, sochař, pedagog. V roce 1972 absolvoval stipendijní pobyt v oboru malba u Zorana Petroviče v Bělehradu a 1983 na Academia di belle Arti v Římě u Emilia Greca v oboru malba a plastika. V letech 1972 - 1999 je ve svobodném povolání, od 1999 vyučuje grafiku a textil na Soukromé střední umělecké škole v Písku.

Pivoňky a mušle
olej na plátně,1976
v 81 ✕ š 65 cm

Provenience: na zadní straně štítek z Díla | rámováno, rám mírně poškozen