Dorota Sadovská

(* 1973)

Narodila se 5. února 1973 v Bratislavě. Slovenská umělkyně a fotografka. Vytváří obrazové instalace, pracuje s médii fotografie, videa a kresby. Zajímá se o tělesnost, lidské tělo a křesťanskou ikonografii.
V letech 1987 – 1991 studovala obor textil na ŠUV v Bratislavě. Od roku 1991 do 1997 na VŠVU v Bratislavě, první tři roky textil, teprve poté malbu u profesora Fischera a jeden semestr fotografii u Ľ. Stacha a Miloty Havránkové. Po skončení v roce 1997 pokračovala ve studiu na École Nationale des Beaux Arts, Dijon, Francie, do roku 1999. Od téhož roku je asistentkou na Katedře malby VŠVU v Bratislavě.
K fotografii se dostala přes dokumentování vlastních akcí, instalací a performance, kolem roku 1991.

Anděl
olej na plátně,2006
v 95 ✕ š 95 cm
Signatura: v horní části

nerámováno

Úroda vzpomínek
akryl na plátně,2008 - 2009
v 45 ✕ š 35 cm
Signatura: v horní části

nerámováno, původní stav