Eva Kmentová

(1928 - 1980)

Narodila se 6. ledna 1928 v Praze, zemřela 8. dubna 1980. Česká sochařka. Otec Evy Kmentové, František Kment, byl profesorem řezbářské speciálky na Ústřední škole bytového průmyslu, v Praze na Žižkově, matka Marie byla malířkou dekorací (porcelán, hedvábí). Eva Kmentová na téže škole pod otcovým vedením během války absolvovala tříleté studium řezbářství, které ukončila v roce 1946 a téhož roku byla přijata na VŠUP, nejprve do ateliéru prof. Jana Nušla (šperkařství), odkud po dvou letech přestoupila na sochařství k prof. Josefu Wagnerovi. Vysokou školu absolvovala v roce 1951 a v následujícím roce se provdala za svého spolužáka Olbrama Zoubka.

Torzo
koláž,1977
v 62 ✕ š 44, 5 cm

rámováno, zaskleno antireflexním sklem

Jablko
olovo,1972
v 19, 7 ✕ š 19, 5 cm

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | původní stav

Malá pěst
bronz,1973
v 15, 5 ✕ š 18 cm
Signatura: nesignováno