Ferdinand Vácha

(1903 - 1978)

Narodil se 20. října 1903 v Paříži, zemřel v roce 1978 v Praze. Český malíř, filmový a divadelní kostymér. Narodil se v Paříži, kde pomáhal svému otci s portrétováním představitelů šlechtických rodů. Čtyři roky studoval na École des Beaux-Arts v Nantes. Ve 20 letech z Paříže odešel do Prahy. V letech 1924 - 28 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze pod Maxem Švabinským.

pastel na papíře,1937
v 34, 5 ✕ š 52 cm

nerámováno, mírně poškozeno

Konvolut 3 kostýmních návrhů
v 45 ✕ š 30 cm

Provenience: kostýmní návrhy k filmu Stříbrný vítr z roku 1954, Režie: Václav Krška Předloha: Fráňa Šrámek (kniha) | rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno

Múza
v 52 ✕ š 39,5 cm

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno