Francine Van Hove

(1942)

Narodila se v Saint-Mandé ve Francii 5. května 1942, je to současná francouzská malířka. Studovala uměleckou tvorbu na Lycée Claude Bernard v Paříži (dokončila v roce 1963), nějakou dobu vyučovala a v současné době se věnuje malbě. Její malby často zachycují mladé ženy a mají snovou atmosféru, inspirací jsou jí malíři italské renesance a vlámští mistři 16. a 17. století. Van Hove věnuje velkou pozornost detailům a její oleje se vyznačují jemným zpracováním tónů kůže, která se jeví jako téměř transparentní. Pracuje vždy s živými modely a zachycuje je v momentu klidu, meditace, prožívání vlastní tělesnosti.

Splín
olej na plátně,1979
v 113 ✕ š 79 cm

Vystavováno: v galerii Morantin-Nouvion (Paříž) | rámováno

Snídaně
olej na plátně
v 70, 5 ✕ š 48 cm

rámováno