František Antonín Jelínek

(1890 - 1977)

Narodil se 8. března 1890 v Praze a zemřel 26. února 1977 v Kochánově (Světlá nad Sázavou). Byl to český akademický malíř, který se věnoval figurální malbě. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Vlaho Bukovace a Hanuše Schweigera a podnikl studijní cestu do Itálie. Restauroval fresky v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze. Zaměřoval se na portréty (T. G. Masaryk, Jaroslav Panuška, Zdeněk Wirth,...), ale věnoval se také malbě zátiší i krajiny.

Holčička
olej na překližce
v 66, 5 ✕ š 56 cm

rámováno, rám a překližka mírně poškozeny